Önemli Tarihler

Özet Gönderim Son Tarihi

15 Nisan 2019

01 Haziran 2019

 

Tam Metin Gönderim Son Tarihi

10 Temmuz 2019
(Tam metinler kongre sonrasında da sisteme yüklenebilecektir.)

Kayıt Son Tarihi

03 Haziran 2019

 

serdan.kervan@gmail.com 

Davet Mektubu

Uluslararası Doğunun Batısı Batının Doğusu Balkan Konferansının ilki 5-8 Haziran 2013 tarihleri arasında Kosova’nın Prizren şehrinde Ukshin Hoti Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşmiştir. Birçok üniversitenin kurumsal olarak düzenlendiği bu konferansın diğer ortakları Yalova Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Arnavutluk–Tiran Üniversitesi ve Arnavutluk-Korça üniversiteleriydi. 

4 yıllık aradan sonra II.'si Young Scholars Union ve Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi tarafından Çekya'nın Prag kentinde 4-6 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşmiştir. 

III. Doğunun Batısı Batının Doğusu Konferansı, Makedonya'nın Ohrid (Balkanların İncisi) kentinde gerçekleştirilmiş olup, Konferans; Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Balıkesir Üniversitesi,  Bitola St. Clement Ohrid Üniversitesi ve Young Scholars Union ortaklığında 6 farklı ülkeden 76 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. 

IV. Doğunun Batısı Batının Doğusu Konferansı, Kosova’nın (Kültürel şehri) Prizren şehrinde,  Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi tarafından düzenlenecektir. Kongre  Trakya Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşecektir.

Balkanların tarihi ve kültürel bir şehri olarak bilinen ve eski bir Osmanlı yerleşkesi olup tarihi dokusu korunan kentte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. 

Kongre dili Arnavutça, Türkçe ve İngilizce'dir. 

Kongre Başkanı
Doç. Dr. İsmet Temaj  (Prizren Ukshin Hoti Ünversitesi Rektörü)