Genel Bilgiler

Kongre Hakkında
Daha önce Prizren/Kosova, Prag/Çekya ve Ohrid/Makedonya’da düzenlenen Doğunun Batısı Batının Doğusu Konferansı 2019 yılında Balkanların kültürel şehri Prizren/Kosova’da gerçekleştirilecektir. Bu konferans, Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir.  Doğu ve batı ile ilgili tüm karşılaştırmalı çalışmaların yanı sıra belli bir bölgeyi irdeleyen çalışmalar da konferans konuları arasına girmektedir.                               

Kongre Tarihi ve Yeri
Kongre, 25-27 Haziran 2019 tarihleri arasında Kosova'nın Prizren şehrinde gerçekleştirilecektir. Kongre Ukshin Hoti Prizren Üniversitesinde yapacaktır.

Davet Mektubu
Sunmak istediğiniz bildiri alanında uzman iki hakeme yönledirilir. Kör hakemlik şeklinde yapılan değerlendirme sonucunda ortalama puana bakılarak bildiri kabul/red edilir. Eğer bildiriniz kabul edilirse, kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere davet mektubu, organizasyon sekreteryası aracılığı ile kabul edilen bildirinin tüm yazarlarına  gönderilecektir. 

Katılım Belgesi
Kongreye kayıt yaptıran tüm katılımcılara bilimsel çalışmalarını sundukları esnada oturum başkanı tarafından katılım/sunum belgesi verilecektir.

Kongre Dili 
Bildiriler Arnavutça, İngilizce veya Türkçe hazırlanabilir, hazırlandığı dilde sunulabilir.