Önemli Tarihler

Özet Gönderim Son Tarihi
13 Nisan 2018
13 Mayıs 2018

Tam Metin Gönderim Son Tarihi
20 Haziran 2018
(Tam metinler kongre sonrasında sisteme yüklenecektir.)

Kayıt Son Tarihi
20 Mayıs 2018

ysu.dogubati@gmail.com 

Davet Mektubu

Uluslararası Doğunun Batısı Batının Doğusu Balkan Konferansının ilki 5-8 Haziran 2013 tarihleri arasında Kosova’nın Prizren şehrinde Ukshin Hoti Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşmiştir. Birçok üniversitenin kurumsal olarak düzenlendiği bu konferansın diğer ortakları Yalova Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Arnavutluk –Tiran Üniversitesi ve Arnavutluk-Korça üniversiteleriydi. 

4 yıllık aradan sonra II.'si Young Scholars Union ve Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi tarafından Çekya'nın Prag kentinde 4-6 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşmiştir. 

III. Doğunun Batısı Batının Doğusu Konferansı, Makedonya'nın Ohrid (Balkanların İncisi) kentinde gerçekleştirilecek olup, Konferans; Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Balıkesir Üniversitesi,  Bitola St. Clement Ohrid Üniversitesi ve Young Scholars Union ortaklığında düzenlemektedir.

Balkanların İncisi olarak bilinen ve eski bir Osmanlı yerleşkesi olup tarihi dokusu korunan kentte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. 

Kongre dili Türkçe ve İngilizce'dir. 

Kongre Başkanı
Ramë Vataj (Ukshin Hoti Üniversitesi Rektörü)